Szigorú megtorlás jöhet Ukrajnával szemben – nem is akárkitől
Kijev január 1-jén tette meg a lépést, hogy megszakítsa az Oroszország Ukrajna elleni háborújának finanszírozását segítő bevételeket.
A harcmezőn megsebesülők nagy része azért nem jut el az állapota stabilizálásáig.
Nyitókép: Diego Herrera Carcedo / ANADOLU / Anadolu via AFP
Egyre súlyosabb a helyzet a kelet-ukrán fronton, ezt is mutatja Marjana Bezuhla parlamenti képviselő nyilatkozata, aki az ukrán védelmi tárca és az egészségügyi erők vezérkarának arra az állítására reagált, amely szerint a sebesültek többségét az állapotuk stabillá válását követően visszaküldik a harcmezőre. A képviselő a Kárpáthír tudósítása szerint elmondta, valóban kevesen halnak meg a stabilizálási ponton, de ennek oka az, hogy oda a sérült katonák már jóval az előtt meghalnak.
A harcmezőn megsebesülők nagy része azért nem jut el az állapota stabilizálásáig, mert későn menekítik ki a harcvonalból a harcok intenzivitása és a mentőautók hiánya miatt”
– tette szóvá a parlamenti képviselő, aki szerint rossz a taktikai egészségügyi ellátás, nincs vérátömlesztés, nincs nyilvántartás arról, hány életet lehetne megmenteni, ha elérhető lenne a gyors életmentés és orvosi ellátás. A politikus kijelentette: a hadvezetés, a tábornokok folyamatosan hazudnak a lelőtt drónok számáról és arról, hogy visszaküldik harcolni a sebesültek 75 százalékát.
Ez csak úgy lehetséges, hogy a súlyosan sebesültek el sem jutnak a segítségig és nem kerülnek be a statisztikába”
– tette hozzá.